Stomatologia zachowawcza

Jej naczelnym zadaniem jest ciągła troska o utrzymanie zębów naturalnych do „późnej jesieni życia”, poprzez stosowanie właściwych metod odtwarzania ich struktury i przywracanie im ich fizjologicznej funkcji. Dlatego też stosujemy minimalnie inwazyjne postępowanie zapobiegawczo-lecznicze.

Jednak gdy proces próchnicowy zaatakuje ząb, najczęściej jest już za późno, by uniknąć borowania. Tylko plamy demineralizacyjne – czyli bardzo wczesne stadium próchnicy, w którym nie dochodzi jeszcze do mechanicznej utraty substancji zęba, a jedynie do utraty minerałów – można leczyć za pomocą preparatów odbudowujących tj. zawierających fluor.

Podstawowym problemem towarzyszącym pacjentom przy wizycie u dentysty jest obawa przed odczuwaniem bólu. W naszej praktyce stosujemy, na życzenie pacjenta, znieczulenie przed leczeniem zachowawczym zęba, które gwarantuje całkowicie bezbolesny zabieg.

W leczeniu dzieci stosujemy specjalne kolorowe wypełnienia ubytków zęba. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu dzieci chętniej przychodzą do gabinetu.

Zajmujemy się nie tylko leczeniem zębów, ale także poprawą ich wyglądu, gdyż białe zęby są powszechnie akceptowanym symbolem zdrowia i urody. Możemy wybielić zęby już w jedną godzinę!

Przewiń do góry