Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się przede wszystkim leczeniem wad zgryzu oraz wyrównywaniem nieprawidłowo stojących zębów.Leczenie ortodontyczne prowadzimy zarównou dzieci jak i u osób dorosłych. Do ortodonty mogą trafić dzieci skierowane przez pediatrę, lekarza stomatologa, laryngologa lub logopedę oraz dorośli i osoby starsze, pragnący cieszyć się idealnym uśmiechem.

Powody do kontaktu z ortodontą mogą wynikać z różnych sytuacji:

  • krzywo i nieestetycznie ustawionych zębów,
  • nieprawidłowości w kontaktach wzajemnych zębów górnych i dolnych,
  • problemów zdrowotnych związanych z zaburzeniami czynności stawów skroniowo- żuchwowych i innych dolegliwości.

Nowoczesna ortodoncja niezwykle prężnie się rozwija, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować rozwiązania odpowiadające potrzebom pacjentów. Oferujemy różne typy aparatów, w zależności od problemu, indywidualnych wymagań pacjenta w oparciu wiedzę i najnowsze rozwiązania w tej dziedzinie stomatologii.

Piękny uśmiech jest atutem zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Jeszcze do niedawna ortodoncja była rozumiana jako profilaktyka i korygowanie wad wymowy. Dzisiaj, w tej specjalności dokonał się olbrzymi rozwój, leczenie wad zgryzu to również wyzwanie dla osób dorosłych. Od lekarzy ortodontów oczekuje się nie tylko dobrych wyników leczenia, ale przede wszystkim poprawy estetyki wyglądu.